Keramik design Yngve Blixt

Keramik design Yngve Blixt
Keramik design Yngve Blixt
Keramik design Yngve Blixt
Keramik design Yngve Blixt
Keramik design Yngve Blixt
Keramik design Yngve Blixt

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

YNGVE BLIXT, keramik, 3 dlr, Höganäs, 1950-tal, glaserat stengods, bestående av: 2 vaser, höjd ca 8-31 cm, signerade Yngve Blixt Höganäs, samt bordslampa, höjd ca 40, signerad Yngve Blixt Höganäs 1957

668010

2019-08-18