Skrivbordsuppsats WMF

Skrivbordsuppsats WMF
Skrivbordsuppsats WMF
Skrivbordsuppsats WMF
Skrivbordsuppsats WMF
Skrivbordsuppsats WMF
Skrivbordsuppsats WMF
Skrivbordsuppsats WMF
Skrivbordsuppsats WMF
Skrivbordsuppsats WMF
Skrivbordsuppsats WMF

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

800 SEK

WÜRTTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK, skrivbordsuppsats, 2 dlr, 1900-talets början, bestående av bläckställ samt pennställ, Geislingen, Tyskland, britanniametal, stämplade B WMF OX, längd ca 32,5 respektive 27 cm

Glasinsats saknas, bläckställ smått ojämn,

668041

2019-08-16