Calle Örnemark Trollskulptur
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CALLE ÖRNEMARK (1933-2015): Troll, skulptur, sågad och skuren i trä, polykromt bemålad, signerad CÖ, ca 72x27 cm
Proveniens: Gåva från konstnären till föregående ägarinna Astrid Nordenstam
Kantstötningar och färgskav förekommer
668068
2019-08-16