Calle Örnemark Trollskulptur

Calle Örnemark Trollskulptur
Calle Örnemark Trollskulptur
Calle Örnemark Trollskulptur
Calle Örnemark Trollskulptur
Calle Örnemark Trollskulptur
Calle Örnemark Trollskulptur
Calle Örnemark Trollskulptur
Calle Örnemark Trollskulptur

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

CALLE ÖRNEMARK (1933-2015): Troll, skulptur, sågad och skuren i trä, polykromt bemålad, signerad CÖ, ca 72x27 cm

Proveniens: Gåva från konstnären till föregående ägarinna Astrid Nordenstam

Kantstötningar och färgskav förekommer

668068

2019-08-16