Bruno Mathsson fåtölj "Miranda"

Bruno Mathsson fåtölj
Bruno Mathsson fåtölj
Bruno Mathsson fåtölj
Bruno Mathsson fåtölj
Bruno Mathsson fåtölj
Bruno Mathsson fåtölj
Bruno Mathsson fåtölj
Bruno Mathsson fåtölj

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BRUNO MATHSSON, "Miranda", fåtölj, 1960-/70-tal, stomme av skiktlimmat böjträ av bok, klädd med fårskinn, sitthöjd ca 38 cm

Slitage, bit av fårskinn borta, ullen som är i direkt anslutning till avskavda partier släpper lätt

668076

2019-08-16