Carl-Harry Stålhane vas
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CARL-HARRY STÅLHANE (1920-1990), vas, stengods, Rörstrand, unik, dekor ränder och prickar, glaserad i brunt och rött, signerad R CH Stålhane O.974, höjd ca 32 cm
Proveniens: Allan Nordenstam, överståthållare mellan 1963-1967 då ämbetet avskaffades
Smärre sprickor undertill
668083
2019-08-16