Lådspegel

Lådspegel
Lådspegel
Lådspegel
Lådspegel
Lådspegel
Lådspegel
Lådspegel
Lådspegel

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

LÅDSPEGEL, 1800-talets andra hälft, empire, fanerad i mahogny, på uppsats med 3 lådor i sargen, lådorna med knoppar i ben, beslag i mässing, höjd ca 50 cm, yttermått ca 57x21 cm

Proveniens: Björnebergs gård i Jönköping

Fanersläpp, en fot avslagen, åldersrelaterat slitage

668088

2019-08-16