Tankas kunglig gåva
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TANKAS, 2 st, 1900-talets slut, olja på duk, föreställande bl a gudinnan Tara, ramverk av textil
PROVENIENS: Gåva till nuvarande ägare från Kungen av Bhutan, Jigme Singye Wangchuck i samband med personlig audiens år 1989.
668140
2019-08-18