Richard Sapper bordslampa Tizio
Klubbat för:
1 300 SEK
Schätzwert
1 500 SEK
Beschreibung
RICHARD SAPPER, "Tizio", bordslampa, Artemide, Italien, 1900-/2000-tal, svartlackerad metall samt, röda detaljer, ställbar arm med motvikt, maxhöjd ca 98 cm
Zustandsbeschreibung
Ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen, bruksslitage, smärre repa på balanstyngden, handtagen ände för att reglera lampans höjd saknas
668200
2019-08-18