Matgrupp gustaviansk stil

Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil
Matgrupp gustaviansk stil

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

MATGRUPP, 1900-talets mitt, gustaviansk stil, 7 dlr, bestående av matbord, buffé, hörnskåp samt. 4 stolar, samtliga med stomme i vitlackerat trä och skuren dekor, stolarna med textilklädda sitsar, skåpets höjd ca 178 cm, bufféns höjd ca 90 cm, yttermått ca 189x45 cm, bordets höjd ca 74 cm, skivans diameter ca 109 cm, stolarnas sitthöjd ca 44 cm, medföljer gör 2 iläggsskivor á 48 cm

Bruksslitage, enstaka märken förekommer

668261

2019-08-18