Skulptur Kina Tangkopia

Skulptur Kina Tangkopia
Skulptur Kina Tangkopia
Skulptur Kina Tangkopia
Skulptur Kina Tangkopia
Skulptur Kina Tangkopia
Skulptur Kina Tangkopia
Skulptur Kina Tangkopia
Skulptur Kina Tangkopia
Skulptur Kina Tangkopia
Skulptur Kina Tangkopia

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKULPTUR, lergods, Kina, samtida, i form av "tanghäst", sancaiglasyr, höjd ca 48, längd 60 cm

Slitage, glasyrbortfall, nagg, lagning, krackelering

668305

2019-08-19