Tåren av Timo Sarpaneva

Tåren av Timo Sarpaneva
Tåren av Timo Sarpaneva
Tåren av Timo Sarpaneva
Tåren av Timo Sarpaneva
Tåren av Timo Sarpaneva
Tåren av Timo Sarpaneva

Klubbat för:

360 EUR

Utropspris

400 EUR

TIMO SARPANEVA, glasskulptur, "Tåren ", signerad Timo Sarpaneva, Iittala 3575, 1950/60-tal, klart glas, ångblåst, slipad och polerad, höjd 14 cm

Ingår i temaauktionen Nordisk design

668312

2019-08-28