Spegel gustaviansk Johan Åkerblad
Klubbat för:
15 500 SEK
Utropspris
17 000 SEK
JOHAN ÅKERBLAD (spegelfabrikör i Stockholm 1758-1799), spegel, gustavianskt stockholmsarbete, signerad IÅ under krona, skuren dekor med bl.a festonger, förgylld, delat fasettslipat glas, ca 142x64 cm
Senare nedre glas, ytslitage
668352
2019-08-18