Stolar rokoko

Stolar rokoko
Stolar rokoko
Stolar rokoko
Stolar rokoko
Stolar rokoko
Stolar rokoko
Stolar rokoko
Stolar rokoko
Stolar rokoko
Stolar rokoko
Stolar rokoko
Stolar rokoko
Stolar rokoko
Stolar rokoko

Klubbat för:

8 400 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

STOLAR, 2 st, snarlika, 1700-tal, rokoko, träskuren dekor, svängd rygg, balusterformad genombruten ryggbricka, spår av underliggande färg, sitthöjd ca 49 cm

Zustandsbeschreibung

Slitage, senare bemålade, färgbortfall

668357

2019-08-18