Carl Harry Stålhane golvvas
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
7 000 SEK
CARL HARRY STÅLHANE, Rörstrand golvvas, stengods, harpälsglasyr, märkt undertill R med 3 kronor SWEDEN CHS SDA, höjd ca 46 cm
Bruksslitage, några mindre repor, något nerslipad på mynningen
668372
2019-08-18