TAKLAMPA 1800-talets slut
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
3 500 SEK
TAKLAMPA, 1890-tal, stomme av förgylld metall, kupor av vitt opalglas, stommen med riklig dekor av växter, upptill kupa av vitt opalfärgat glas, höjd ca 90, diameter på bredaste stället ca 68 cm
Kupa som saknas, ruksslitage, smuts, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
668373
2019-08-18