Gallerskål med fat Kanton

Gallerskål med fat Kanton
Gallerskål med fat Kanton
Gallerskål med fat Kanton
Gallerskål med fat Kanton
Gallerskål med fat Kanton
Gallerskål med fat Kanton
Gallerskål med fat Kanton
Gallerskål med fat Kanton

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GALLERSKÅL MED FAT, porslin, Kina, 1900-talets början, Kanton, dekor av kartuscher med figurscener och blommor i emaljfärger, järnoxid samt guld, botten märkt "China", längd ca 27-28 cm

Slitage, nagg

668397

2019-08-21