Gallerskål med fat Kanton
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GALLERSKÅL MED FAT, porslin, Kina, 1900-talets början, Kanton, dekor av kartuscher med figurscener och blommor i emaljfärger, järnoxid samt guld, botten märkt "China", längd ca 27-28 cm
Slitage, nagg
668397
2019-08-21