Kartuschlåda och epåletter
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARTUSCHLÅDA, m/1893 för u/off vid dragonregemente, invändigt lock bläckskrift ´Sergeant L E Lillliestrand, Kavalleriskolan år 1888-89, 1892-93´, EPÅLETTER, 1 par, för kapten, märkta ´Morell & Co´
Innerlock saknas i kartuschlådan, skador på läder, slitage
668400
2019-08-30