Carl Malmsten ´´Samsas´´ fåtölj

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

CARL MALMSTEN, ´´Samsas", fåtölj, 1900-talets andra hälft, formgivningsår 1960, klädd i ljusblå ull, på betsat bok ben, sitthöjd ca 42 cm

Ställvis kraftig slitage, hål i tyget

668409

2019-08-18