Säng

Säng
Säng
Säng
Säng
Säng
Säng
Säng
Säng
Säng
Säng

Klubbat för:

550 SEK

Schätzwert

1 000 SEK

Beschreibung

SÄNG, 1800-talets senare hälft, bemålat järn samt mässing, hjultrissor, gavlarnas höjd ca 140 resp 109 cm, bredd ca 90 cm, längd ca 190 cm

PROVENIENS: Ågerup Säteri, Norra Rörum, Skåne

Zustandsbeschreibung

slitage, skador

668451

2019-08-18