Koppar med fat, 2 par, samt bärtallrikar 2 st,

Klubbat för:

1 100 SEK

2 000 SEK

KOPPAR MED FAT, 2 par, samt BÄRTALLRIKAR, 2 st, porslin, Kina, 1700-tal, polykrom blomsterdekor samt en bärtallrik med dekor i underglasyrblått samt efterdekorerat sk Clobbered. Diameter 7,5- 16,5 cm.

Nagg, ett fat med spricka, en bärtallrik lagad.

668461

2019-08-25