Tallrikar, 8 st samt stekfat
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TALLRIKAR, 8 st, samt STEKFAT, porslin, Kina, 1700/1800-tal, dekor i underglasyrblått, två av dem efterdekorerade s.k clobbered, längd 21,5- 26 cm.
Tillverkningsdefekter, nagg. en tallrik samt stekfat med spricka. Stekfatet lagat.
668481
2019-08-25