Skål Kina Imari
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), imari, dekor av flodlandskap med gås samt fågel i underglasyrblått, järnoxid och guld, diameter ca 15, höjd 7 cm
PROVENIENS: tidigare inköpt på Antik West, Göteborg
Slitage, flertalet nagg
668482
2019-08-21