Oidentifierad konstnär oljemålning
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-talets första hälft, motiv föreställande Gustaf Wasa och Darlakarlarna, olja på kopparplåt, signerad J. Klint, mått ca 17x24 cm
Kreckelering, något gulnad, smuts
668497
2019-08-19