Barnsäng empire
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BARNSÄNG, 1800-talets slut, nyrenässans, stomme fanerad i mahogny, med svarvade detaljer samt. skuren dekor av druvklase, utdragbar, mått ihopdragen ca 109x82 cm
Proveniens: Björnebergs gård i Jönköping
Åldersrelaterat slitage, fanerskador
668503
2019-08-19