Barnsäng empire
Vollendet
2019-08-19
668503
| Höchstes Gebot | 1 500 SEK |
| Schätzwert | 2 500 SEK |
BARNSÄNG, 1800-talets slut, nyrenässans, stomme fanerad i mahogny, med svarvade detaljer samt. skuren dekor av druvklase, utdragbar, mått ihopdragen ca 109x82 cm
Proveniens: Björnebergs gård i Jönköping
Åldersrelaterat slitage, fanerskador