Barnsäng empire

Barnsäng empire
Barnsäng empire
Barnsäng empire
Barnsäng empire
Barnsäng empire
Barnsäng empire
Barnsäng empire
Barnsäng empire
Barnsäng empire
Barnsäng empire

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BARNSÄNG, 1800-talets slut, nyrenässans, stomme fanerad i mahogny, med svarvade detaljer samt. skuren dekor av druvklase, utdragbar, mått ihopdragen ca 109x82 cm

Proveniens: Björnebergs gård i Jönköping

Åldersrelaterat slitage, fanerskador

668503

2019-08-19