Kista renässansstil
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KISTA, 18-/1900-tal, renässansstil, 2-delad stomme i patineradt trä, skuren floral dekor, beslag i järnsmide, överdelen med fällbar front, invändigt med hyllinredning, underdelen med låda i sargen, på kulfötter, höjd ca 74 cm, yttermått ca 93x55 cm
Åldersrelaterat slitage, enstaka torrsprickor förekommer, nötningar
668538
2019-08-19