Kista renässansstil

Kista renässansstil
Kista renässansstil
Kista renässansstil
Kista renässansstil
Kista renässansstil
Kista renässansstil
Kista renässansstil
Kista renässansstil
Kista renässansstil
Kista renässansstil
Kista renässansstil
Kista renässansstil
Kista renässansstil
Kista renässansstil

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KISTA, 18-/1900-tal, renässansstil, 2-delad stomme i patineradt trä, skuren floral dekor, beslag i järnsmide, överdelen med fällbar front, invändigt med hyllinredning, underdelen med låda i sargen, på kulfötter, höjd ca 74 cm, yttermått ca 93x55 cm

Åldersrelaterat slitage, enstaka torrsprickor förekommer, nötningar

668538

2019-08-19