Sideboard, Westerbegrs möbler, Tranås

Klubbat för:

13 000 SEK

Schätzwert

4 000 SEK

Beschreibung

SIEBOARD, Westerbergs Möbler, Tranås, 1950/60-tal, fanerad med teak samt riopalisander, tre skåpsdörrar med bakomliggande låd- respektive hyllinredning, på hjultrissor, höjd ca 100, 150x45 cm

CITES-intyg för riopalisander medföljer

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage, senare kompleterade hjultrissor

668582

2019-08-19