Golvspegel nyrenässans

Golvspegel nyrenässans
Golvspegel nyrenässans
Golvspegel nyrenässans
Golvspegel nyrenässans
Golvspegel nyrenässans
Golvspegel nyrenässans
Golvspegel nyrenässans
Golvspegel nyrenässans
Golvspegel nyrenässans
Golvspegel nyrenässans

Klubbat för:

9 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

GOLVSPEGEL, 1800-talets slut, nyrenässans, valnöt med eboniserad dekor, benställning med kannelerad dekor, ramen kronad med en skuren kardus, 1 par mässing appliquer med porslin ljusmanschetter, höjd ca 190 cm

Bruksslitage, spår av trämask, ställvis något blekt, ny skruv till appliquer, några lösa delar av dekorelement medföljer

668627

2019-08-19