Restaurangsilver
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
DESSERTKUPOR, ISHINK, DRINKSIL, TEKANNA, 12 dlr., nysilver, 1900-talets första hälft, så kallat "restaurangsilver", av varierande tillverkare, bland annat Hollandia Plate, Potfer, F. Broggi Milano, höjd ca 4-12 cm
Slitage, märken, repor
668657
2019-08-22