Sextant 1800-tal
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SEXTANT, 1800-talets sista kvartal, brons, delvist förmässingad, märkt C. (Charles) Piers [...] St. Port Adelaide, i originalschatull, schatullets storlek ca 12, 23,5x24,5 cm
Ingår i temaauktionen Technica & Nautica
Slitage
668659
2019-09-21