Skåp rokoko
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅP, rokoko, 1700-talets slut, fanérad med ek samt intarsia, beslag i mässing, senare tillkommen benställning med svarvade ben, höjd ca 185, 125x33 cm
Åldersrelaterat slitage, senare benställning, mindre stötmärken, saknar knopp på krön
668677
2019-08-21