Skåp rokoko

Skåp rokoko
Skåp rokoko
Skåp rokoko
Skåp rokoko
Skåp rokoko
Skåp rokoko
Skåp rokoko
Skåp rokoko
Skåp rokoko
Skåp rokoko
Skåp rokoko
Skåp rokoko

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKÅP, rokoko, 1700-talets slut, fanérad med ek samt intarsia, beslag i mässing, senare tillkommen benställning med svarvade ben, höjd ca 185, 125x33 cm

Åldersrelaterat slitage, senare benställning, mindre stötmärken, saknar knopp på krön

668677

2019-08-21