Silverbägare Ryssland Assayarbeten

Klubbat för:

5 200 SEK

3 000 SEK

BÄGARE, 6 st, 1800-talets andra hälft, Moskva, Assaystämplade av olika smeder däribland Ivan Vasilyevich Avdeyev och Veiniamin Vasilyevich Savinsky, varierande motiv, varav 5 med niellodekor, höjd ca 5-9 cm, total vikt ca 370 g

668679

2019-08-21