Byrå gustaviansk stil
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, 1900-talets första hälft, Gustaviansk stil, stomme i bemålat trä med 3 lådor i sargen, beslag i mässing, bemålad dekor med blomster, skivan med imitationsmåleri föreställande marmor, höjd ca 86 cm, yttermått ca 95x48 cm
Senare bemålning, bruksslitage
668688
2019-08-19