Byrå gustaviansk stil

Byrå gustaviansk stil
Byrå gustaviansk stil
Byrå gustaviansk stil
Byrå gustaviansk stil
Byrå gustaviansk stil
Byrå gustaviansk stil
Byrå gustaviansk stil
Byrå gustaviansk stil

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

BYRÅ, 1900-talets första hälft, Gustaviansk stil, stomme i bemålat trä med 3 lådor i sargen, beslag i mässing, bemålad dekor med blomster, skivan med imitationsmåleri föreställande marmor, höjd ca 86 cm, yttermått ca 95x48 cm

Senare bemålning, bruksslitage

668688

2019-08-19