Vikvägg dekormåleri samt grafik
Klubbat för:
3 800 SEK
2 000 SEK
VIKVÄGG, 3-delad, mittsektionen från 1800-talets första hälft, övriga kopior från 1900-talet, dekormåleri av klassicerande kandelabermotiv mot draperi, gouache på papper, baksidorna med grafiska blad av antika föremål och dekorelement, baksidorna med grafiska blad av antika föremål och dekorelement, höjd ca 163, vardera sektion bredd 57 cm
Retuscher, uppklistrad
668746
2019-08-24