Arne Jacobsen Liljan karmstolar
Klubbat för:
6 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ARNE JACOBSEN, "Liljan", även kallad "Måsen", modellnumemr 3208, karmstolar, 1 par, Fritz Hansen, vitlackerad stomme, förkromade stålben, sitthöjd ca 45 cm
Ingår i temaauktionen Nordisk Design
Bruksslitage, lacken med krackelyr
668815
2019-08-21