Gunnar Nylund vas Flambé
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUNNAR NYLUND, vas, stengods, "Flambe", Rörstrand, Lidköping, dekor av djur och kvinna, stämplad "Flambé, Rörstrand, modell ALP Nylund, Lidköping Sweden, dekor Willborg, unik 3580", höjd ca 24 cm
Bruksslitage, fotring med tillverknigsdefekt
668845
2019-08-31