Spisa Ribb servisdelar
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STIG LINDBERG, "Spisa Ribb", 19 servisdelar, Gustavsberg, formgiven 1955, bestående av 12 tekoppar med fat, mindre skål, större skål (höjd 9,3 cm), 5 förättstallrikar (diameter 21 cm)
Smärre bruksslitage, enstaka krackelering på en kopp, mindre glasyrdefekter, en kopp med mindre nagg
668915
2019-08-21