Spisa Ribb servisdelar

Spisa Ribb servisdelar
Spisa Ribb servisdelar
Spisa Ribb servisdelar
Spisa Ribb servisdelar
Spisa Ribb servisdelar
Spisa Ribb servisdelar
Spisa Ribb servisdelar
Spisa Ribb servisdelar
Spisa Ribb servisdelar
Spisa Ribb servisdelar
Spisa Ribb servisdelar
Spisa Ribb servisdelar

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

STIG LINDBERG, "Spisa Ribb", 19 servisdelar, Gustavsberg, formgiven 1955, bestående av 12 tekoppar med fat, mindre skål, större skål (höjd 9,3 cm), 5 förättstallrikar (diameter 21 cm)

Smärre bruksslitage, enstaka krackelering på en kopp, mindre glasyrdefekter, en kopp med mindre nagg

668915

2019-08-21