Nysilver jardinjär

Nysilver jardinjär
Nysilver jardinjär
Nysilver jardinjär
Nysilver jardinjär
Nysilver jardinjär
Nysilver jardinjär
Nysilver jardinjär
Nysilver jardinjär
Nysilver jardinjär
Nysilver jardinjär
Nysilver jardinjär
Nysilver jardinjär

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

WÜRTEMBERGISCHE METALLWARENFABRIK, jardinjär, omkring år 1900, jugend, Tyskland, nysilver med insats i klar glasmassa, relief dekor av klassiskt slagfält, inskription, höjd ca 19.5 cm, längd ca 46 cm

Glasinsatsen med några nagg vid hörnen, ställivs förlust av försilvring, slitage

669005

2019-08-22