Ossian Elgström
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
OSSIAN ELGSTRÖM (1883-1950): Fornnordisk scen, signerad, blandteknik på smörpapper, 51,5x60 cm
PROVENIENS: dedikerad från till Beth Dahlskog, hustru till keramikern tillika konstnären Ewald Dahlskog.
669011
2019-08-21