Ossian Elgström

Ossian Elgström
Ossian Elgström
Ossian Elgström
Ossian Elgström

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 500 SEK

OSSIAN ELGSTRÖM (1883-1950): Fornnordisk scen, signerad, blandteknik på smörpapper, 51,5x60 cm

PROVENIENS: dedikerad från till Beth Dahlskog, hustru till keramikern tillika konstnären Ewald Dahlskog.

669011

2019-08-21