Fruktfat på fot av Gustav Möllenborg, 1943, silver
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
GUSTAV MÖLLENBORG, silver, fruktfat på fot, med genombruten bladdekor, stämplad Gustav Möllenborg Stockholm, 1843, dekor med rosor och blad, höjd 21, diameter 30 cm, total vikt ca 660 g
Åldersrelaterat slitage
669047
2019-08-22