Fruktfat på fot av Gustav Möllenborg, 1943, silver

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

GUSTAV MÖLLENBORG, silver, fruktfat på fot, med genombruten bladdekor, stämplad Gustav Möllenborg Stockholm, 1843, dekor med rosor och blad, höjd 21, diameter 30 cm, total vikt ca 660 g

Åldersrelaterat slitage

669047

2019-08-22