Tallrikshylla

Tallrikshylla
Tallrikshylla
Tallrikshylla
Tallrikshylla
Tallrikshylla
Tallrikshylla
Tallrikshylla
Tallrikshylla

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TALLRIKSHYLLA, 1700/1800-tal, med 5 lådor, mittlådan med blindlåda, höjd ca 87 samt 105x23 cm

Enligt uppgift ursprungligen från Umeåtrakten

Omfattande bruks och åldersrelaterat slitage, lagning och förstärkning

669086

2019-08-22