Matknivar silver 1800-tal

Matknivar silver 1800-tal
Matknivar silver 1800-tal
Matknivar silver 1800-tal
Matknivar silver 1800-tal
Matknivar silver 1800-tal
Matknivar silver 1800-tal
Matknivar silver 1800-tal
Matknivar silver 1800-tal

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

800 SEK

MATKNIVAR, 12 st, silver med rostfrittblad, 8 st Carl Wilhelm Troselius 1833, 4 st troligen Anders Gottlieb Herkepeus, 1860-tal, längder ca 24 cm

Proveniens: Bengt Janssons samlingar

Repor, monogram

669096

2019-08-30