Alf Wallander, kräftservis, 11 dlr
Klubbat för:
6 600 SEK
Utropspris
4 500 SEK
ALF WALLANDER (1863-1914), kräftservis, 11 delar, Rörstrand, 1900-talets början, flintgods, bestående av 10 tallrikar och 1 skål, dekor av kräftor i rött, stämpelmärkta Rörstrand, tallrikarnas diameter 22 cm, skålens höjd ca 13, diameter 25 cm
Krackelyrer, två tallrikar med mindre missfärgning
669146
2019-08-22