Alf Wallander, kräftservis, 11 dlr

Klubbat för:

6 600 SEK

Utropspris

4 500 SEK

ALF WALLANDER (1863-1914), kräftservis, 11 delar, Rörstrand, 1900-talets början, flintgods, bestående av 10 tallrikar och 1 skål, dekor av kräftor i rött, stämpelmärkta Rörstrand, tallrikarnas diameter 22 cm, skålens höjd ca 13, diameter 25 cm

Krackelyrer, två tallrikar med mindre missfärgning

669146

2019-08-22