Oidentifierad konstnär gouache
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, Läsande odalisk, 1800-talets första hälft, gouache, ca 16,5x24 cm
Proveniens: Beata Sofia Ryttersköld (1830-1908) arv till hennes barnbarn Elisabet Sergel (1894-1930) och sedan genom arv till nuvarande ägaren
669150
2019-08-22